Як наважитись написати роман?
Авторка: Наталія Довгопол
Писати роман — це робити забіги на довгу дистанцію. Іноді дуже довгу.
1️⃣ Коли нарешті наважитеся зробити перший крок, перевірте, чи справді тьохкає у вас ця ідея. Можливо б'ється десь на рівні сонячного сплетіння чи пурхає метеликами в животі. Якщо так — текст вийде натхненним. І можливо, у вас вистачить витримки й дисципліни його дописати.
2️⃣ Чи писати детальний план — вирішувати вам. Але маркери мають бути розставлені: принаймні, зав'язка та кульмінація. Тоді текст рухатиметься в певному руслі, а персонажі не відчуватимуть себе покинутими напризволяще.
3️⃣ Якщо ви раптом замислили дилогію чи — упаси вас боже — тетралогію, то врахуйте, що на це підуть роки. І кожну наступну частину доведеться робити кращою за попередню, щоб не виписатися у кінці й завершувати виключно з почуття обов'язку.
4️⃣ Самодисципліна має стати вашим другим іменем. Бо якщо нема контракту з видавництвом і люба редакторка не пише щотижневі нагадування, то все залежить лише від вас і вашої віри в текст. Тому писати щодня або ж щовихідних, п'ять годин на тиждень або дві тисячі слів на день — мірило вашої роботи встановлюєте самостійно. Але бажано, щоб воно було. Можна й таке: дописати за два тижні до кінцевого терміну подачі на конкурс.
5️⃣ Зневіра, на жаль, теж може стати вашим другим іменем. Не переймайтеся! Цим страждають навіть автори, що мають підписаний контракт і передоплату.
Пишіть, бо вас обов'язково хтось хоче прочитати вже зараз!