Письменниця, культурологиня, громадська діячка. Киянка, що живе в Афінах. Пише історичне, фантастичне й пригодницьке, має в доробку книжки для дорослих, молоді та дітей. Займається історичними танцями й ходить у гори.
Її перший роман трилогії «Шпигунки з притулку "Артеміда"» отримав срібло в «Коронації слова - 2019» та премію «Еспресо. Вибір читачів 2020» в підлітковій категорії, означивши старт професійної письменницької кар'єри.
Містичний ретророман в декораціях старої Одеси «Мандрівний цирк сріблястої пані» отримав державну премію ім. М. Гоголя (2022), а міфологічне романтичне фентезі на тлі пізньої Київської Русі «Витязь і Вірлиця» було відзначеною премією «Своя полиця» (2023). У своїх творах авторка звертається до різних історичних періодів: події історичного фентезі «Знайти країну амазонок» відбуваються на українських землях початку XVII сторіччя, а біографічна повість «Куба-якої-не-було» змальовує часи Холодної війни.
Авторка має низку оповідань та есеїв з креативного письма в різних збірках, зокрема «Damsel in Distress, або Аліса в біді» (Хроніки незвіданих земель), «Голос з моїй голові» (Легендарій дивних міст), «Левке» (Мотанка). Займається рецензуванням романів і менторською діяльністю, читає лекції на Litosvita. Заснувала український книжковий клуб в Афінах і проводить заняття з творчого письма.
Має перекладені вірші англійською та грецькою у збірках Athens World Poetry Festival (2022-2024). Оповідання «Левке» ввійшло до французької антології "Le pont: Arc au ciel" (2024), а «Казка про опиря» вийшла в польському журналі "Nowa Fantastyka" (травень'25).
Стежити за соцмережами Наталії:
Фотограф - Кравцов Слава
Нагороди на відзнаки
2019● ІІ премія конкурсу «Коронація слова» у категорії «Романи» за книгу «Шпигунки з притулку „Артеміда“»● ІІ премія конкурсу оповідань «ProМинуле» за оповідання «Шовковиця, або Щоденник інститутки на вакаціях»● Короткий список премії підлітків «Навиворіт», роман «Шпигунки з притулку „Артеміда“»
2020● Перемога у номінації «Література для підлітків» премії «Еспресо. Вибір читачів 2020», роман «Шпигунки з притулку „Артеміда“»● Фінал Book Pitch «Книжкового Арсеналу» та Одеського міжнародного кінофестивалю з романом «Шпигунки з притулку „Артеміда“»● Короткий список простору української дитячої книги «BaraBooka», роман «Шпигунки з притулку „Артеміда“»
2021● Перемога у номінації «Підліткове фентезі» від простору дитячої книги «BaraBooka» з романом «Мандрівний цирк сріблястої пані»● Короткий список премії книжкових блогерів "КРУК", повість "Куба-якої-не-було"
2022● Державна премія імені М. В. Гоголя за книгу «Мандрівний цирк сріблястої пані»● Довгий список премії «Книга року BBC», роман «Знайти країну амазонок»● Довгий список простору дитячої книги «BaraBooka» з повістю «Привиди готелю "Едельвейс"»
2023● Премія «Своя полиця» в категорії «Ілюзіоністи» за роман «Витязь і Вірлиця»● Нагорода від Європейського товариства наукової фантастики за найкращу інтернет-публікацію. Фантастичні talk(s), проєкт «Історія української фантастики»● Перемога у номінації «Юнацька книжка року» від простору дитячої книги «BaraBooka», збірка ретелінгів «Легендарій дивних міст»● Мистецький конкурс з видання книг Українського інституту книги, повість для дітей «Стешка, дочка винахідника»
Всі твори
Романи● Шпигунки з притулку «Артеміда». — Харків: Віват, 2019● Прокляте небо (Та, що читала зорі). — Київ: КСД, 2019● Мандрівний цирк сріблястої пані. — Харків: Віват, 2021● Шпигунки з притулку «Артеміда». Колапс старого світу. — Харків: Віват, 2021● Знайти країну амазонок. — Харків: Віват, 2022● Витязь і Вірлиця. — Харків: Жорж, 2023● Шпигунки з притулку «Артеміда». Скарби богині. — Х.: Віват, 2024
Повісті● Куба-якої-не-було. — Київ: Темпора, 2021● Привиди готелю «Едельвейс». — Харків: Школа, 2021
Дитяча література● Карпатська казка, або За десять днів до Купала. — Київ: Видавництво Стрельбицького, 2018● Стешка, дочка винахідника. — Київ: Портал, 2023
Оповідання● Повернення ясночолого бога // Дніпро. — 2009. — № 5. — С. 67-81.● Шовковиця, або Щоденник інститутки на вакаціях // Звіяні вітром бездержавності. — К.: Темпора, 2019. — С. 39-64.● Ніна // Як тебе не любити… Коротка проза про сучасний Київ та киян. — К.: Саміт-книга, 2019. — 166 с.● 2001. Справа про божевільну зі Старовокзальної // Агенція «Незалежність». — Навчальна книга — Богдан, 2021. — С. 116-126.● Damsel in distress, або Аліса в біді // Хроніки незвіданих земель. — Харків: Жорж, 2022. — С. 95-145.● Голос у моїй голові // Легендарій дивних міст. — Харків: Ранок, 2023. — С. 58-104.● Левке´ // Мотанка. — Харків: Віват, 2024. — С. 54-43.● Стіни в рожеві слоники // Не чіпай, то на свята! — Харків: Фабула, 2025. — С. 123-136
Есеї● Книжкова магія, потоковість сюжету та інтуїція // Анатомія письменниці. Як творити живі тексти. — Київ : Creative Women Publishing, 2021. — С. 62-79.● Антагоніст і другорядні персонажі // Як написати книгу. Концентрований курс письменницької майстерності. — К.: Stretovych, 2025.
Трилогія
Жанр: пригодницький ретро роман
Вікова категорія: 12+
Анотація першої частини:
Ця книжка — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння.
1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.
Жанр: чаклунське романтичне фентезі
Вікова категорія: 16+
У давнину витязями називали мужніх воїнів, богатирів київських, чернігівських і галицьких, про подвиги яких складали билини. Та коли землі Київської Русі поневолила монголо-татарська орда, справжніх героїв уже майже не лишилося. І саме в ті часи народилася нова легенда: про купця-гульвісу, який вирішив стати витязем, про дівчину, що вміла перекидатися сизокрилою вірлицею, чарівний перстень Смерті та заговорених на кохання нерозлучників.
Оточений прадавніми древлянськими лісами й непрохідними болотами Дубовий Гай надійно захищає своїх мешканців і свої таємниці. І поки навколо лютує монгольська орда, славетний богатир спокійно спить на перинах, а про справжні подвиги пам’ятають лише старійшини. Та настає час для нових героїв і нових звершень. Купець-гульвіса вирішує стати витязем, звичайна дівчина — володаркою древлянською, а непутяща чаклунка мріє розправити крила й полетіти гордою вірлицею… Через примхи долі їхні шляхи переплітаються у війні, яку вони не вважали своєю.
Знайти країну амазонок
Жанр: історичне фентезі
Вікова категорія: 14+
Іди за Чумацьким шляхом, каже легенда. Він приведе тебе до чарівної країни амазонок… Та часи амазонок минули, а історії про хоробрих войовниць викликають лише посмішку. Аж доки княжна Катря Замковецька, яку програли в карти, не вирішить у них повірити і не вирушить за легендою.
На шляху до Нової Терміскіри і вона, і її невипадкові супутники – шляхтич, який постає проти батька, загадкова скоморошка Талестра і таємничий помічник, який повсякчас ховає своє обличчя, – постануть перед складним вибором. І нікому не вдасться оминути того, що лежить на цьому шляху.
Мандрівний цирк сріблястої пані
Жанр: міфологічний ретророман
Вік: 12+
Ефектна власниця мандрівного цирку фрау Ґріте переживає скрутні часи. Мало того, що її чоловік виявився авантюристом і зник безвісти, так ще й трупу доводиться від зубожіння рятувати. До всього, коронний номер — виступ велетенського ручного вовка — на межі провалу: юна глядачка, яку всі вважають причинною, сходить на сцену й приборкує грізного звіра. Що це, як не відьмацькі чари? Цирк рушає далі. Але з тої зустрічі в смугастому шатрі, на один вечір напнутому посеред скошеного поля, бере початок нова історія: про тих, хто шукає любові й справедливості, про людей і перевертнів, що намагаються віднайти свою істинну сутність. Героям роману доведеться пізнати гіркоту зрад і поразок, здійснити сповнену пригод мандрівку українськими землями початку ХХ сторіччя і навіть знайти спільну мову з дивовижними істотами з давніх легенд.
Куба-якої-не-було
Жанр: історична повість
Вікова категорія: 16+
Тамара — медсестра в Київському госпіталі. Улітку 1962-го у складі радянського контингенту вона вирушає на роботу в «одну з соціалістичних країн». Навіть капітан корабля не знає фінального пункту призначення, аж доки судно не скеровують у таємничо-тропічну й безсумнівно дружню Кубу. Однак таке позитивне уявлення виявляється оманливим, екзотичність — непривітною, а атмосфера переможної революції — не такою вже й радісною. Саме за таких обставин жінці доводиться шукати й утверджувати себе. А згодом — ще й боротися за пам’ять: свою і про себе.